Ez történt az INTERTON Egyetem MIAMI Twice rendezvényen – interton
INTERTON Egyetem MIAMI Twice

Ez történt az INTERTON Egyetem MIAMI Twice rendezvényen

2024. november 13-án rendeztük meg az INTERTON Egyetem MIAMI Twice eseményt Budapesten, a Rubin Hotelben. Ez már a második alkalom volt, hogy előadásaink középpontjában a mesterséges intelligencia legújabb fejlesztései és azok jövőnkre gyakorolt hatásai álltak!

Bogár István
Bogár István

Az idei INTERTON Egyetemet csakúgy, mint eddig minden alkalommal, idén is Bogár István (INTERTON Group) konferálta, aki bevezető szövegében azt is elmondta, hogy ez már a második alkalom, amikor a mesterséges intelligencia kerül a fókuszába a 2012 óta minden évben megrendezésre kerülő eseménynek.

 

Balogh Géza
Balogh Géza

Ezután Balogh Géza, az INTERTON Group ügyvezető igazgatója tartotta meg inspiráló köszöntő beszédét, melyben többek között szemléletes példákkal mutatta be, hogy egyes technológiáknak mennyi időbe telt elérni a 100 millió felhasználót. A skála jól érzékelteti, milyen elképesztő ütemben fejlődik a mesterséges intelligencia. Kiemelte, hogy a változás sebessége olyan gyors, hogy sem társadalmilag, sem technológiailag, sem emberileg nem tudunk lépést tartani vele. Ez a szakadék pedig egyre mélyül, hiszen míg a mesterséges intelligencia fejlődése exponenciális, az emberi gondolkodás természetéből adódóan inkább lineáris marad.

 

Szauder Dávid
Szauder Dávid

Ezt követően „Me, Myself and AI: Eszköz, alkotótárs vagy kreatív diktátor” címmel tartott előadást Szauder Dávid (AI művész), aki Németországban él, ám munkáit világszerte ismerik és elismerik. Dávid az előadás során alkotásain keresztül rendkívül szemléletes módon mutatta be, hogy 20 éve dolgozó média művészként hogyan él együtt a mesterséges intelligenciával, és az hogyan vált az elmúlt 3 évének központi szereplőjévé. A rengeteg érdekesség mellett a The Washington Post címlapján megjelent munkájára is kitért.

Dr. Ződi Zsolt
Dr. Ződi Zsolt

Ezután Dr. Ződi Zsolt (kutató, az NKE Információs Társadalom Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa) következett az előadók sorában, aki „MI Szabályozás: Az EU Öngólja?” címmel tartott előadást. Az előadás során kiderült, mely pontokkal kapcsolatban lehetünk elégedetlenek a mesterséges intelligenciát érintő új EU szabályozás miatt, valamint ennek okairól és hátteréről is beszélt. Többek között azt is megtudhattuk, egyáltalán miért kell szabályozni a mesterséges intelligenciát, és Európán kívül más kontinenseken hogyan oldják meg ezt a kérdést.

 

Koscsó Ferenc
Koscsó Ferenc

Az ebédszünet után Koscsó Ferenc (mérnök és MI-szakértő) „A mesterséges intelligencia aprópénzre váltása a médiában” című előadása nyitotta a délutáni programot. Ferenc a 90-es évek eleje óta foglalkozik televíziós rendszerintegrációval, előadásában többek között szó esett a mesterséges intelligencia felhasználásáról a média- és filmiparban, valamint bemutatott egyéb, a médiához kapcsolódó mesterséges intelligencia programokat.

 

Kerekasztal-beszélgetés
Kerekasztal-beszélgetés

A nap méltó zárásaként következett a kerekasztal-beszélgetés, melynek moderátora idén is Bombera Krisztina (író és műsorvezető) volt. Beszélgetőtársai Dr. Ződi Zsolt (kutató, az NKE Információs Társadalom Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa) és Pintér Róbert (a Corvinus Egyetem adjunktusa és Mesterséges Intelligencia Integrációs Központjának (MIIK) munkatársa) voltak. A beszélgetésen többek között szó volt arról, hogy a jövőben ízlés szerint egyénre szabható lesz-e a valóság, kézben tudjuk-e tartani a mesterséges intelligencia okozta változásokat, mik a szabályozások és a szabályozatlanságok tanulságai, valamint kik és hogyan diktálják a jövőt.

 

Bízunk benne, hogy rendezvényünkkel sok új információt adhattunk át, és azok inspiráló és gondolatébresztő hatással voltak a résztvevők számára. Találkozzunk a következő INTERTON Egyetemen is!

Fotó: Gergics Attila

A teljes képgaléria ide kattintva tekinthető meg!

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn